Test Western Blot i pozytywny wynik

W dzieciństwie prawdopodobnie przebyłam boreliozę (wyniki były wątpliwe,brałam antybiotyk ponad 2 tyg, było to 12 lat temu). Nie miałam później żadnych objawów. Obecnie z powodu złego samopoczucia zrobiłam test western-blot i wyszedł pozytywny. Brałam doxycyklinę przez ponad 3 tyg., ale nie zauważyłam praktycznie żadnej poprawy. Wyniki były graniczne w img i igg. Lekarz powiedział, że western blot mógł wyjść dodatnio z powodu przebytej w dzieciństwie boreliozy, czy to możliwe, że jej nie mam?

Renata GrzechociĹska

Badania laboratoryjne powinny opierać się o badanie kliniczne. Jeśli występują objawy proponuję udać się do lekarza chorób zakaźnych.