Test wodorowy z laktulozą u dziecka

Moja 3 letnia córka miała niedawno robiony test wodorowy z laktulozą. Lekarz stwierdził przerost bakterii, ale moje prośby o doszczegółowienie informacji zbył milczeniem. Przepisał tylko Metronidazol. Jakie to mogą być bakterie? I jakie skutki może mieć Metronidazol?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie jestem w stanie określic co to moga byc za bakterie, domyslam sie że lekarz podejrzewa takie bakterie które sa wrazliwe na przepisany lek - metronidazol który jak kazdy inny lek moze mieć rożne działania nieporządane (opisane w ulotce) ale występuja one raczej rzadko i większe ryzyko wiąże się z zaniechaniem kuracji niz przyjmowaniem leku. Prosze postępować wg zaleceń lekarza