Test z krwi bHCG w 25. dniu cyklu

Dzień dobry, czy mogę z całą pewnością wykluczyć ciążę jeżeli w 25 dniu cyklu(cykl 37-38 dniowy) zrobiłam test z krwi beta hcg w laboratorium i wynik to 0.1? Było to 15dni po stosunku. Czy ten test wyklucza ciążę w 100% czy było za wcześnie na wykonanie testu ze względu na długi cykl? Proszę o odpowiedź.

Małgorzata Panek

Wyniki testu na obecność beta HCG uznaje się za negatywny, gdy wynosi poniżej 5mIU/ml. Wynik badania wykonywanego po 14 dniach od stosunku uznaje się za wiarygodny, jeśli później nie było stosunków bez zabezpieczenia (kwestia momentu owulacji przy długim cyklu).
Pozdrawiam