Testy CLIA i Western-Blot

Proszę o pomoc w diagnozie: Po testach CLIA które wykazały w klasie - p/c IgM (S25) - 59,9 AU/ml (obecne: > 22 ). Po tych testach: 6 tygodni leczenia antybiotykami i na potwierdzenie test IgM met. Western-Blot (S27) - stwierdzono nieobecność - 8 x 0 pkt. Po teście BLOT, zrobiony test pierwszy ponownie, aby sprawdzić, czy bakterii nie ma we krwi. Niestety: IgM (S25) - 50,9 AU/ml (obecne: > 22) Czy BLOT w 100% wyklucza boreliozę? Jeśli to nie borelioza, to co ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza chorób zakaźnych. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.