Testy na narkotyki i dopalacze - jak sprawdzić obecność THC we krwi i jaki jest okres jej wykrywalności?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, jakie trzeba będzie wykonać badania, żeby sprawdzić obecność thc we krwi i czy są badania na obecność dopalaczy?? I ile czasu utrzymuje się thc we krwi??

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Do wykrycia marihuany we krwi stosuje się specjalistyczne testy na obecność nakotyków, a w tym przypadku kannabinoli. THC nie da się wykryć w badaniach typu morfologia czy inne podstawowe badania internistyczne.

Przy umiarkowanie częstym THC okres wykrywalności w badaniu krwi wynosi do 2-3 dni od użycia, natomiast przy częstym używaniu (codziennie) - nawet do 2 tygodni.

Testy na obecność dopalaczy istnieją - ale zależy to od ich składu chemicznego. Mogą to być testy ze śliny, krwi i moczu.

Pozdrawiam serdecznie