Testy na wykrycie zażycia dopalaczy

Mój syn chyba zażywa dopalacze. Już kilka miesięcy temu miałam z nim podobny problem. A teraz chyba znowu się zaczyna. Mam pytanie w jaki sposób mogę sprawdzić czy znowu nie zaczął brać? Nie chcę czekać aż powtórzy się poprzednia sytuacja. To było straszne co się z nim wtedy działo. Jesteśmy z Łodzi. Gdzie mogę z nim zgłosić się na badania które pozwolą mi to sprawdzić. Pozdrawiam Dagmara H.

Aleksander Ropielewski

Proszę skontaktować się z oddziałem toksykologii. Dopalacze są mieszaniną różnych substancji i nie ma specyficznych testów do ich wykrycia. Lekarz toksykolog podpowie Pani jakich objawów poszukiwać i ew. jakie testy na standardowe substancje psychoaktywne wykonać.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski