Testy owulacyjne i planowanie ciąży

Witam,od kilku dni stosuję testy owulacyjne i dopiero dziś 5dni przed okresem wyszlo pozytywnie.Miesiączki mam co27-28dni.Dodam że mam 36lat i staramy się z mężem o dziecko.Dlaczego test wyszedł pozytywnie skoro powinnam mieć dni niepłodne?

Elżbieta Rhone

Witam,
najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że mogła się u Pani przesunąć owulacja - pierwsza faza cyklu może się czasem wydłużyć. Druga faza zazwyczaj ma stałą długość ok 14 dni. Jeśli za dwa tygodnie wystąpi miesiączka (pod warunkiem, że nie zajdzie Pani w ciążę) to znaczy, że owulacja wystąpiła w dniu, kiedy test był pozytywny. Przyczyn nieregularnych cyklów jest wiele - np. podróże, stres, brak snu, nieprawidłowe odżywianie, znaczny wysiłek fizyczny.