Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Testy sprawdzające dziecko matki nosicielki WZW typu B

Witam. Jestem nosicielką wzwb. Mam pół rocznego synka. Moja obecna wiremia to IU/ml 20. Syn zaraz po porodzie (cesarskie cięcie ) dostał immunoglobuline oraz szczepionkę. Po kilku tygodniach kolejna i czekamy na ostatnia w 11 miesiacu życia. Moje pytanie do Państwa : jaka jest pewność ze mój synek jest zdrowy? Czy powinnam wykonac testy sprawdzające ? Czy immunoglobulina, cesarskie cięcie i szczepienie były w stanie go uchronić ?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Kiedy duża wada wzroku jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Jednym ze wskazań do wykonania cesarskiego cięcia jest duża wada wzroku u kobiety. Jak poważna musi to być wada? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wskazaniach do CC.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Jest duże prawdopodobieństwo, że udało się nie dopuścić do zakażenia, jednak jest jeszcze za wcześnie, żeby to ocenić z pewnością ponieważ okres inkubacji wynosi od 6 do 6 miesięcy. Immunoglobulina zapewnia ochronę na okres od 3-6 miesięcy. Pierwsze badania stopnia immunizacji po pełnym cyklu szczepień można przeprowadzić po 1-2 miesiącach od ostatniej dawki szczepionki. Do tego czasu sugerowałbym skupić się na profilaktyce zakażenia.

Z wyrazami Szacunku lek. Aleksander Ropielewski

0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Szansa na to, że nie doszło do zakażenia jest duża, ale w tym momencie warto wykonać badanie oceniające ilość przeciwciał oraz materiał genetyczny wirusa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy