Tętniak aorty brzusznej a konieczność operacji

Witam.Mama miała rezonans magnetyczny i wyszlo w wyniku ze ma tetniaka w aorcie brzusznej srednicy do 4cm .Czy czeka ją operacja .Wiek 65lat.Prosze o pilna odpowiec.Pozdrawiam

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - tętniak zagrażajżcy pęknieciem to 4-6 cm - wówczas takie osoby się operuje.Ale, też ważne są objawy- i tutaj kardiolog musi wskazać wskazania do zabiegu

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Proktolog.

Witam , decyzję co do możliwości ew. operacji podejmą specjaliści po dokładnym zdiagnozowaniu stanu ogólnego pacjentki i możliwości ew.operacji!!! Proszę z przyszłymi operatorami omawiać wszelkie tematy z tym związane!!! z.żurawski