Tętniak aorty brzusznej u 59-latka
Witam, u mojego męża po badaniu tomograficznym stwierdzono tętniaka aorty brzusznej,czy to można operować ,czy to jest wielkie zagrożenie dla zdrowia ??proszę o szybką odpowiedź,mąż ma 59 lat.

KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu
Badania diagnostyczne w niedokrwieniu kończyn dolnych
Czy wiesz, jak wykryć niedokrwienie nóg? Aby się tego dowiedzieć, obejrzyj nasz film. Lekarz Adam Lewszuk wypowiada się na temat badań diagnostycznych w niedokrwieniu kończyn dolnych.
Jest to zawsze zagrożenie! Mam jednak za mało danych o wielkości tetniaka ani innych wielu danych o pacjencie , aby móc odpowiedzieć autorytatywnie co do możliwości leczenia operacyjnego!!! Konieczna pilna konsultacja u lekarza prowadzącego!!! zż
Witam. Jest to problem, ważna jest lokalizacja względem tt nerkowych. Konieczna stosowna diagnostyka angiologiczna i konsultacja oraz najpewniej leczenie chirurgiczne.