Tętniak mózgu po kaszlu

Witam Państwa, moje pytanie dotyczy tetniaka mózgu. czy jest możliwym aby np. od kaszlu mieć tetniaka mózgu ? czy wzrost ciśnienia może spowodować takie zmiany? ciśnienie mam w normie nawet niższe osiągające 110 na 70. wiadomo w momencie stresu podnosi się. w rodzinie nikt nigdy od pokoleń nie miał tętniaka. natomiast ja mam bardzo często " strzelanie" i nerwobóle które trwają kilka sekund w okolicy lewej skroni. " czy możliwe że od ruchów głowy to strzelanie występuje? pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Objawy jakie Pani opisuje nie są objawami typowymi dla tętniaka. Kaszel nie jest czynnikiem powodującym tętniaka. Dopiero w przypadku istniejącego tętniaka kaszel może doprowadzić do jego pęknięcia.