Tętniak śledziony a arteriografia

wykryto u mnie tętniak śledziony 13x16mm,opis badania arteriografii:bardzo kręty przebieg tętnicy śledzionowej, wytwarzającej dwie pętle,z tętniakiem w końcowej części naczynia we wnęce śledziony brak możliwości zaopatrzenia wewnątrznaczyniowego-czy to kwalifikuje się do zabiegu?nie mam lekarza prowadzącego za każdym razem kto inny ogląda moje wyniki i stwierdza Pani decyzja,boję się że jeśli nie usunę tego teraz, będę żyła na bombie, później będzie trudniej się zdecydować, czy dobra decyzję?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji istnieją dwie metody - chirurgiczna i wewnątrznaczyniowa. Oczywiście warto podjąć odpowiednie leczenie.