Tętnice łączące tylne obustronnie niewidoczne

Prosiła bym o pomoc w sprawie mojego Angio-MR. Chciałam wykluczyć obecność tętniaka. W opisie do badania wszystko jest w porządku, ale zastanawia mnie fragment: "Tętnice łączące tylne obustronnie niewidoczne, co może wynikać z techniki badania" Cech obecności malformacji naczyniowych nie stwierdza się, ale co z tą niewidoczną tętnicą? Czy mogę być spokojna, że nie mam w głowie tętniaka? Czy Angio-MR było by w stanie go wykryć? Było bez kontrastu. Czy może dokładniejsze było by Angio-TK?

To że nie uwidoczniły się tt.łączące nie powinno Panią niepokoić.
Przepływ jest zachowany w tylnym krążeniu mózgu( inaczej brzmiałby opis). Czasem rzeczywiście wynika to z technicznych aspektów,czasem może stanowić niewielką anomalie np .ich węższe światło.W NMR stosuje się w opcjach angio określony program do uwidocznienia naczyń i dlatego nei podaje sie kontrastu.
W opisie nie ma informacji o obecności tętniaka mózgu.
Rzeczywiście dokładniejszym badaniem w ocenie układu naczyniowego jest angio Tk ,ale o jego wykonaniu decyduje prowadzący Panią specjalista.Być może nie ma takiej potrzeby,aby to badanie wykonać.

Pozdrawiam ciepło