Tetralysal 300 a planowanie ciąży

Stosowałam 2 miesiące tetralysal 300. Po jakim czasie od skończenia terapii mogę bezpiecznie zacząc starania o zajście w ciążę?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jest to antybiotyk z grupy tetracyklin. Stosowany przez dość długi okres - 2 miesiące.
Teoretycznie już po kilku dniach od jego odstawienia, może się Pani starać o dziecko.
Całkowicie bezpiecznym odstępem czasowym zdaje się być okres ok. 30 dni od zaprzestania kuracji.