Tiki głosowe u 9-latka

Witam, mój 9 l. syn od mniej więcej 6. r.ż. ma tiki-różne i z przerwami (wąchanie, podskakiwanie itp.) Obecnie-wokalne-chrząkanie,kumkanie itd. zarówno w czasie zdenerwowania,ekscytacji,czy relaksu.Pediatra na razie zaleca obserwację magnez i hydroksyzynę.Czy można dziecku pomóc np.terapią?Bez konieczności stosowania ciężkich leków?Bardzo się martwię.Czy konieczne są badania głowy?Nie zwracamy synowi na nie uwagi jest spokój w domu, ale mam wrażenie, że to za mało...

Witam,

W tego rodzaju trudnościach psychoterapia może pomóc. Zachęcam, by umówiła Pani wizytę u dobrego psychologa/psychoterapeuty, który pracuje z dziećmi.
Gdyby miała Pani jakieś pytania to zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Warto wykonać badania neurologiczne, które pokażą czy problem nie jest umiejscowiony w mózgu. Terapia psychologiczna może pomóc w kontroli tików, lecz jeśli mamy do czynienia z podłożem neurologicznym - wtedy kontrola ta będzie ograniczona. Pozdrawiam.