Tiki nerwowe i drżenie ciała z nerwów

Witam mam pytanie bo moja żona ma tiki nerwowe trzęsie się jak ma nerwy trwa to od 4 lat miała wielkie nerwy w domu swoim, rok temu zaszła ze mną w ciążę i jej przeszło i nie dawno po porodzie 2 miesiące temu znowu to powróciło co zrobić gdzie się udać do jakiego lekarza proszę o wytłumaczenie co to jest z góry dziękuję pozdrawiam

W pierwszej kolejności niezbędna jest wizyta u neurologa. Diagnoza choroby tikowej opiera się na dokładnym wywiadzie lekarskim z chorym oraz z jego najbliższymi (rodzina, przyjaciele). Lekarz specjalista (neurolog) obserwuje zachowanie chorego i zleca przeprowadzenie, jeśli to konieczne, badań laboratoryjnych.
Pozdrawiam.