Tiki nerwowe jako wynik ciągłego stresu

Witam. mam pewien problem.. od kilku lat zaczely sie u mnie pojawiac tiki nerwowe. bardzo duzo ich i sa bardzo czeste nie moge sie ich pozbyc.. nie wiem co mam robic.. po drugie ciagly stres wszystkim sie stresuje nie ma rzeczy ktora bym sie nie stresowal np czy auta jest zamkniete czy czegos nie zapomnialem wylaczyc w domu... w kosciele nie moge wystac bo odrazu mi sie robi slabo (poprzez stres) wszystkim sie martwie.. chodz nie mam czym bo wszystko jest okey.. prosze o pomoc.

Witam,

zachęcam Pana do odwiedzenia lekarza psychiatry lub neurologa. Tiki mogą mieć różne podłoże i nie zawsze muszą być związane z odczuwaniem stresu. Dopiero gdy zostanie wykluczone podłoże fizyczne, warto rozpocząć leczenie farmakologiczne i psychoterapeutyczne.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
tiki mogą mieć różnorodne podłoże. Stres i napięcie mogą oczywiście nasilać ich częstotliwość. Zachęcam do wizyty u neurologa i psychoterapeuty. Najlepsze efekty daje terapia poznawczo - behawioralna. Pozdrawiam
M. Prus