Tiki ruchowe i głosowe u 20-latki

witam,mam 20lat. leczę się u psychiatry i neurologa , od kilku lat mam tiki ruchowe, głosowe , jakiś czas temu doszło napinanie mięśni aż do bólu. biorę neurotop retard 300 2 razy dziennie po 1 tabletce, haloperidol 1mg rana i wieczorem po 2 tabletki, anafranil raz dziennie , sympramol 1 tabletka rano , oraz pragiolę 75 mg dwa razy dziennie po jednej tabletce, ostatnio napinania mięśni się nasiliły nie wiem co robić . jest to bardzo uciążliwe ,proszę o radę

Witam! Niektóre z wymienionych przez Panią leków mogą same powodować skurcze lub drżenie mięśni poprzecznie prążkowanych - szczególnie neuroleptyki. Aby usunąć takie działania niepożądane podaje się leki typu Anafranil lub Pridinol. Jednak uważam, że lepiej zmodyfikować leczenie podstawowe. Powodzenia. W. Łuczkowski.