Tiki u 5-letniego chłopca

Tiki u 5 letniego chłopca. Tiki u syna zaobserwowaliśmy w styczniu-mrugania oczami, po podaniu magn. po kilku dniach przeszło. W czerwcu w domu pojawiło się siostra. Po 3 tyg. syn ponownie zaczął mrugać oczami. Trwało to jakieś 2 tyg. Minął miesiąc u syna pojawiło się wzruszanie ramionami. Od września tiki pojawiają się w różnej postaci. We wrześniu syn poszedł do szkoły. Ostanie EEG było rok temu,ok. Syn 3 lata temu przeszedł zapal. mózgu.Co pół roku EEG zawsze prawidłowe. Co mamy dalejrobić.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, tiki mogą mieć podłoże organiczne lub nerwowe. Proszę wykonać badania obrazowe układu nerwowego po konsultacji neurologicznej. Jeśli wyniki badań będą prawidłowe, być może przyczyną są zaburzenia nerwowe, wówczas pomocna może być psychoterapia. Pozdrawiam.