TK a ocena zatoki szczękowej

Witam, robiłam tomografię komputerową głowy w celu oceny torbieli zatoki szczękowej. Często miewam mocne bóle głowy- czy na podstawie w/w tomografi można zobaczyć i ocenić obraz tkanek miękich i mózgu- czy robi się inną tomografię na tkanki miękie Reasumując czy TK jest jedna ( kości i tkanki ) czy w celu oceny zatoki szczękowej była robiona tomografia tylko z widokiem kości? mam płytke CD i mogłabym udać się do lekarza dla obejrzenia innych tkanek głowy, tylko nie wiem ,czy będą widoczne. pozd

Lek. Tomasz Budlewski

Tzn TK wygląda w ten sposób, że ustawia się odpowiednie miejsce oraz odpowiednie nazwijmy to filtry akurat w Pani przypadku są nakierowane na tkankę kostną. Więc oglądanie czegoś innego raczej nie pokaże ewentualnych nieprawidłowości, dlatego sądzę, że oglądania czegoś innego na skanach z zatoki szczękowej jest bezcelowe. Pozdrawiam