TK głowy z kontrastem i bez u męża

Witam-u meza wykonano tk glowy bez i z kontrastem-drobny ,plamisty obszar ,ok 6mm w okolicy wyspy po str prawej (w rzucie prazkowia)-przewlekly naczyniopochodny.Struktury mozgowe bez zmian ogniskowych.Uklad komorowy symetryczny ,njeposzerzony.Struktury srodkowe nieprzemieszczone-co to jest?czy stan po udarze czy niewydolnosc tetnic kregowo-podstawnych?-taki byl wypis ze szpitala-dziekuje halina

Opis wskazuje na przebyty incydent naczyniowy mózgowy, trzeba pilnować ciśnienie krwi i wydolność serca obecnie zmiana ta nie wskazuje na niebezpieczęstwo, ,pozdrawiam