TK jamy brzusznej i dolegliwości jelitowe

Z powodu dolegliwości przewodu pokarmowego miałam wykonane badanie KT jamy brzusznej.Wynik:Pętle jelita cienkiego w połowie wypełnione gazem.Brak tkanki tłuszczowej wewnątrzbrzusznej separującej jelita utrudnia ich ocenę.Czwarta część dwunastnicy i znacznie poszerzona lewa żyła nerkowa przechodzą przez wąską przestrzeń pod tętnicą krezkową górną.Nie stwierdzam ewidentnych patologii w obrębie pętli jelita cienkiego.Naczynia krezkowe prawidłowe

Lek. Tomasz Budlewski

Bez poznania dolegliwości, objawów występujących w bezpośrednim badaniu nie można się wypowiedziec co do dalszego postępowania. Proszę koniecznie udac się do lekarza zlecającego powyższe badanie.