TK jamy brzusznej i podejrzenie zmiany o charakterze mielolipomy
Miałam robione TK jamy i brzusznej i w opisie mam napisane: nie da się wykluczyć zmiany o charakterze mielolipomy, której punktem wyjścia jest nadnercze prawe lub tłuszczakomięsaka. Co to może oznaczać?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Duże zmiany myelolipoma wymagają usunięcia z powodu ryzykakrwawienia,, małe należy obserwować ponieważ są to zmiany łagodne. Tłuszczakomięsak to nowotwór złośliwy wymagający leczenia chirurgicznego lub radioterapeutycznego. Proszę zgłosić się do nefrologa w celu podjęcia dalszych kroków diagnostyczno-terapeutycznych.