TK jamy brzusznej trójfazowe u 33-latki

Chciałabym prosić o interpretację badania badania-TK jamy brzusznej trójfazowe. Wątroba niepowiększona, o gładkich zarysach w jej obrębie kilka drobnych (do max 6 mm) hipodensyjnych zmian ogniskowych o morfologii torbieli. Poza tym bez zmian ogniskowych. (..) zwraca uwagę nieco poszerzona szyjka macicy. W jej sąsiedztwie niewielka ilość wolnego płynu. W rzucie przymacicza lewego hipodensyjna zmiana średnicy 26 mm. Drobne zwapnienia w rzucie przymacicz obustronne.

Dzień dobry,

Powinna się Pani skontaktować z lekarzem. Dopiero po zbadaniu Pani i zebraniu dokładnego wywiadu można podjąć jakiekolwiek decyzję diagnostyczno-terapeutyczne. Na wszelki wypadek sugerowałbym oznaczenie morfologii z rozmazem, CRP, ASPAT, ALAT, bilirubiny oraz markerów CEA, AFP oraz Ca 125. Konieczna jest również konsultacja ginekologiczna. Z wynikami badań proszę w miarę możliwości jak najszybciej zgłosić się do kompetentnego lekarza.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz