TK jest dobre, ale coś mi dolega

Witam, zostałam skierowana na tomografię komputerową z powodu zawrotów i bóli głowy. Dziś otrzymałam opis. W związku z tym, iż wydaje mi się, że wszystko jest okej, a do lekarza strasznie ciężko się dostać, bardzo proszę o potwierdzenie. Opis badania: Badanie TK wykonane przed i po podaniu środka kontrastowego. Zmian ogniskowych ani patologicznego wzmocnienia kontrastowego w mózgowiu nie stwierdza się. Struktury środkowe mózgu nieprzemieszczone. Układ komorowy bez przemieszczeń, nieposzerzony. Kości podstawy i sklepienia czaszki bez widocznych zmian patologicznych. Czy powyższe badanie oznacza, iż wszystko jest w porządku i nie ma konieczności dalszych badań w tym kierunku? Robiłam też badania krwi, w normie laboratoryjnej. Do tej pory nie wiem, co mi dolega. Odczuwam też duszności, szybko się męczę. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rzeczywiście w opisie badania Pani tomografi komputerowej nie stwierdza się żadnych odchyleń od normy. Ale zgłosiła się Pani do lekarza z powodu bólu i zawrotów głowy, a skoro w dalszym ciągu nie ma rozpoznanej przyczyny tych dolegliwości, wydaje mi się, że nie powinno się kończyć diagnostyki. Ponieważ rozpoznanie przyczyny umożliwi zaplanowanie dalszego postępowania - leczenia czy działań zapobiegających wystąpieniu dolegliwości, np. rehabilitacji, odpowiedniej profilaktyki.

Niestety jest wiele przyczyn zawrotów i bólów głowy, dlatego diagnostyka w takich przypadkach jest wielokierunkowa. Podaje Pani kolejny problem - duszność i szybkie męczenie, co może być również objawem zaburzeń zdrowotnych, wymagających dalszej diagnostyki. Niestety jest za mało informacji, by wysunąć ich najbardziej prawdopodobną przyczynę.

Serdecznie pozdrawiam!