TK klatki piersiowej i analiza wyniku

kobieta 58 lat ,Tk klatki piersiowej +HRCT z kontrastem prosze o analizę Drobne zwłóknienia w szczytach obu płuc oraz grzbietowo w formie linii podopłucnowych.w segmencie 2 PP guzek 3 mmz przylegajacym zwłoknieniem(5 IMA56),w PL guzek 3mm podoplucnowy.Płuca bez zageszczen miąższowych,węzły w srodpiersiu i wnekach nie powiekszone. W segmencie 4b watroby widoczny nieregularny obszar 15x12mm o niskich densyjnosciach ,bez ewidentnego wzmocnienia po CM, prawdopodobnie obszar ogniskowego stłuszczenia

Wynik nie budzi niepokoju. Zmiany w płucach jak i zmiana w wątrobie nie wskazują na patologiczne tło nowotworowe, ale o podłożu zwyrodnieniowym lub pozapalnym. Oczywiście wynik najlepiej skonsultować bezpośrednio z pulmonologiem.