TK kości skroniowych u 23-latka

Tk kosci skroniowych po stronie lewej w calosci bezpowietrzna czesc sutkowa kosci skroniowej -komorki wypelnione masami miekkotkankowymi,zmiany obejmuja jame sutkowa oraz nieco uwypuklaja sie do zachylka nadbebenkowego przeylegajac do odnogi krotkiej kowadelka oraz do wiezadel gornych kowadelka i mloteczka,poza tym jama bebendkowa(L) prawidlowo powietrzna.Lancuch kosteczek sluchowych o prawidlowym ukladzie,bez cech destrukcji.Obraz moze odpowiadac zmianom w przebiegu perlaka. Czesciowo w zakresie badania masywne,polipowate zgrubienie blony sluzowej w zatokach przynosowych.Bym prosil o wytlumaczenie tego opisu .Z gory Dziekuje.

Witam serdecznie,

Wynik badania prawdopodobnie może odpowiadać zmianie jaką jest perlak. Jest to guzowata zmiana zapalna najczęściej zlokalizowana w uchu środkowym.
Konieczna konsultacja z laryngologiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.