TK kręgosłupa 23-latka do analizy

Interpretacja TK kregosłupa W płasczyznach równoległych L1-S1. W przestrzeniach m-k L4-L5 rozluznienie pierścienia włóknistego krążka.Kanały korzeniowe symetryczne nieprzewezone.W przestrzeni m-k L5-S1 niewielka koncentryczna protuzja krazka nieznacznie modelujaca worek oponowy. Kanały korzeniowe symetryczne nieprzewezone Dodatkowo w badaniu widoczne niewielkie wyostrzenia krawedzi trzonów kregów ledzwiowych. Tomografie zrobiłem prywatnie do nurologa jestem zapisany dopiero poczatek kwietnia.

Konieczna pełna konsultacja Neurologiczna . Możliwe przeciążenie kręgosłupa, przy jednostajnej pozycji przy pracy:; dźwiganie, komputer, siedzenie, brak ćwiczeń
Opis TK: " W przestrzeni m-k L5-S1 niewielka koncentryczna protuzja krazka nieznacznie modelujaca worek oponowy. Kanały korzeniowe symetryczne nieprzewezone Dodatkowo w badaniu widoczne niewielkie wyostrzenia krawedzi trzonów kregów ledzwiowych. " opisane niewielkie wysunięcie dysku L5-S1, bardzo typowy poziom dla dyskopatii
Wskazane ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, pływanie
Pozdrawiam