TK wątroby i nasilone stłuszczenie

TK wątroby : nasilone stłuszczenie wątroby, której gęstość przed podaniem środka cienującego wynosi 5jHi jest zbliżona do wody., żyła wrotna w świetle granicznym14,5mm przy spływie 16,8mm .wątroba poza stłuszczeniem niejodnorodna,na pograniczu segmentu VIII i V zachowany fragment wątroby o mniejszym stłuszczeniu gęstość przed podaniem środka cieniującego wynosi 44jH. CO TO OZNACZA ZWŁASZCZA WARTOŚCI GĘSTOŚCI WĄTROBY I ŻYŁY WROTNEJ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie badań. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.