Tkanka tłuszczowa na brzuchu i udach

Witam, Mam 16 lat, 170 cm wzrostu i ważę ok 55 kg. Nie czuję się dobrze z moim wyglądem. - cały tłuszcz odkłada się na brzuchu i udach, a reszta jest wręcz nienaturalnie chuda. W jaki sposób poprawić wygląd sylwetki, a szczeg. partii brzucha i nóg? Czy istniejące ćwiczenia i/lub dieta są efektywne? - zależy mi na czasie. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
16 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Masa ciała znajduje się w normie, jeśli więc obserwujesz nagromadzenie tkanki tłuszczowej w wymienionych partiach, proponuję ćwiczenia modelujące je.
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki
W kwestii żywienia polecam zdrowe nawyki, a więc unikać słodyczy i słonych przekąsek typu chipsy, słodzonych napojów oraz żywności przetworzonej, a zwiększyć spożycie produktów mlecznych (jogurtów naturalnych , kefirów, maślanek, mleka), chudego mięsa i ryb, owoców i warzyw oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych (ciemne pieczywo, kasze, ryż brązowy, makaron razowy, płatki owsiane, płatki razowe, otręby).

Witam. Walka z tkanką tłuszczową skupioną w określonych miejscach musi opierać się na ćwiczeniach, szczególnie konkretnych partii ciała: w Twoim przypadku ćwiczenia mięśni brzucha i mięśni nóg. Dieta jak i ćwiczenia są efektywne zawsze w przypadku odpowiedniego wykonywania i regularności. Pozdrawiam.