Tkanka tłuszczowa na klatce piersiowej u mężczyzny

Dzieńdobry. Mam pewien problem. Moja tkanka tłuszczowa w klatce piersiowej jest okropna.. Moje piersi wyglądają jak u kobiety. Chodzę na siłownie już sporo czasu i zero efektu . Czy to może być rak piersi ? Bo słyszałem ze mężczyżni też mogą mieć tego typu raka. Mam 19 lat
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Czynniki predysponujące do raka piersi

Witam,

W przypadku powiększonych piersi u mężczyzny przyczyny są różne. Może to być nadmiar tkanki tłuszczowej, otyłość czy też nadwaga - pomocna wówczas jest redukcje masy ciała. O patologii mówi się wtedy gdy powiększenie nazywane jest ginekomastią i związane jest z okresowymi zaburzeniami hormonalnymi - proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Dodatkowo proszę wykonać TSH z krwi aby sprawdzić czy nie ma Pan nadczynności tarczycy, która przyczynia się do ginekomastii.

0

Witam,

Nie uważam, że jest to rak piersi! Powinien Pan zadbać o odpowiednią dietę oraz dalej uczęszczać na siłownie. Jeżeli będzie się Pan prawidłowo odżywiał a do tego ćwiczył efekty się pojawią. Nie pisze Pan nic na temat swojej obecnej wagi więc ciężko jest mi zalecić konkretną dietę czy ćwiczenia. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pan temat, aby ułożyć konkretny jadłospis. W tym celu musiałabym przeprowadzić wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jest to możliwe podczas osobistej konsultacji dietetycznej lub drogą mailową. Jeżeli jest Pan zainteresowany zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0

Witam!

Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji. 2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania. 3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii. 4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami. 5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery. 6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek). 7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego. 8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii). 9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie. 10. Unikaj alkoholu.

Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty