Tkliwe sutki i mdłości w ciąży

Witam! Jestem w 13 tyg. ciąży. Cały czas miałam bardzo tkliwe sutki. Od paru dni te sutki są mniej tkliwe, czy to normalne? Bardzo się przejmuję, bo już raz miałam ciążę obumarłą w 4 tyg. W ogóle się dziwię, bo u mnie mdłości zaczęły się w 10 tyg. i trwają cały czas. W 7 tyg. byłam na usg i wszystko było w porządku. Pomocy, nie wiem co się dzieje, a wizytę mam za 2 tygodnie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!

Drażliwość piersi jest dolegliwością charakterystyczną dla pierwszego trymestru ciąży. Zmniejszenie drażliwości nie świadczy o nieprawidłowym rozwoju ciąży.
Nudności i wymioty, choć są najczęściej zgłaszaną dolegliwością (i chyba najbardziej rozpoznawalną) nie muszą występować u każdej przyszłej mamy. O ile niektóre panie nie wychodzą właściwie z toalety, tak inne w ogóle nie obserwują u siebie podobnych objawów.
Rozumiem, że poprzednie doświadczenie odbijają się na Pani obecnych wrażeniach. Proszę jednak nie martwić się zapas. Jeżeli podczas pierwszego badania USG mającego miejsce między 10 a 13 tygodniem ciąży, lekarz nie zauważył objawów niepokojących, to wydaje się, że może być Pani spokojna. Jeżeli będzie Pani miała dalsze wątpliwości, zawsze może Pani spróbować przełożyć wizytę na wcześniejszy termin.
Pozdrawiam