Tkliwość gałek ocznych po badaniu RTG

Dzień dobry Miałam wykonane badanie RTG odc. pierś. kręgosłupa. Pierwsze zdjęcie stojąc przodem do aparatu. Zapobiegliwie sama zamknęłam oczy. W momencie badania był mocny błysk. Przy drugim zdjęciu nie było błysku. Czy tak powinno być? Na pytanie czemu tak błysnęło przy pierwszym zdjęciu usłyszałam, że to nowy aparat. Nie otrzymałam żadnych okularów, nie wiem co by było gdybym miała otwarte oczy. Jestem godzinę po badaniu i odczuwam tkliwość gałek ocznych. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

nie sadze aby mialo to wpływ na dolegliwosci odczuwane w tym momencie. prorpoonuję udac się do lekarza okulisty, po badaniu bedzie mozna cos więcej powiedzieć.