Tkliwość oraz nierówne piersi u nastolatki

Od 2 dni czuję ból w okolicach lewego sutka. Dookoła jest lekko zaczerwieniony. Nawet jak lekko dotknę lub potrę to już czuję ból. Lewy sutek jest większy od drugiego. Czy jest to jakaś choroba, lub może to normalne objawy rośnięcia piersi? Dodam że mam 13 lat. Proszę o szybką odpowiedź.
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, iż są to objawy normalnego wzrostu piersi związanego z dojrzewaniem. Tkliwość bardzo często występuje w fazie intensywnego wzrostu. Jeśli chodzi o różnice w rozmiarze piersi to wszystko powinno sie unormować wrzaz z wiekiem. Jeśli objawy będą się nasilać lub utrzymywać długi czas radzimy kontak z lekarzem.