Tkliwość piersi, brązowe plamienia i negatywne wyniki testów ciążowych

Witam . Doskwiera mi tkliwosc piersi od ponad dwóch tygodni. Mam nieregularny okres, od 15.10 wystąpiło tygodniowe brazowe plamienie, po czym przyszła miesiaczka(tak myśle, ze to miesiaczka a ńie plamienie, bo trwała 6-7 dni i rano jak wstawalam z łóżka to musiałam chwile odczekac, żeby mi nie przelecialo). Wykonałem 1 test ciazowy 15. 11 negatywny i 18.11 negatywny. Czy mogę wykluczyć ciążę ?? Co z tymi piersiami..??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Testy ciążowe powinny być wykonane około 14 dni od stosunku potencjalnie mogącego skutkować zapłodnieniem. Jeśli ten warunek został spełniony oznaczałoby to, że wyniki testów są wiarygodne i nie jest Pani w ciąż. Opisane objawy są bardzo subiektywne i nie mogą stanowić podstawy do rozpoznania ciąży. Wskazana wizyta kontrolna u ginekologa.