Tlenek cynku w opatrunku na zębie

Witam. Założono mi opatrunek na zęba (tlenek cynku jeśli dobrze zrozumiałam) na 3 tygodnie. Powiedziano mi, że przez godzinę mam nie jeść i nie pić. Czy są jakieś zalecenia na czas tych 3 tygodni, które pozwolą na utrzymanie opatrunku do tego czasu?

Witam!
Tlenek cynku to bardzo dobre i trwałe wypełnienie czasowe i jesli jest prawidłowo założony powinien wytrzymać wiele tygodni a nawet miesięcy... Może Pani więc spokojnie przyjmować pokarmy i normalnie posługiwać sie zębem.
Pozdrawiam,