Tlenek cynku w zębie a bolesność

Serdecznie witam , mam pytanie stomatologiczne czy ząb z tlenkiem cynku może reagować na zmieniające się temperatury np. ciepło w pomieszczeniu ,a zimno na dworze ? czy ząb z tlenkiem cynku może dawać objawy bulowe np. boleć po jedzeniu , i tylko w dzień ,a w nocy nie ? , co może oznaczać tępy ból przy zębach ?

Założenie tlenku cynku nie musi likwidować objawów bólowych. Wszystko zależy od tego po co ten tlenek cynku był założony, czy cała próchnicowo zmieniona tkanka została usunięta? Jak blisko jesteśmy komory zęba? itd. Najlepiej trzeba się udać do lekarza który ten tlenek cynku założył.

Lek. dent. Marcin Sobotka

tlenek cynku zakładamy w przypadku braku możliwości całkowitego opracowania ubytku ze względu na bliskość miazgi czyli tzw. popularnie nerwu;
nie jest on wypełnieniem w pełni szczelnym - więc opisane dolegliwości mogą występować;
dopiero samoistny ból w nocy ( w pozycji leżącej ) jest dla nas sygnałęm że dziejesię coś niedobrego z miazgą - w efekcie to sygnał do rozpoczęcia leczenia kanałowego
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk