Tłumienie emocji nie pozwalające normalnie funkcjonować

przez dlugi okres tlumilam emocje, na duza skale, stres, zostawienie chlopaka. teraz nie czuję emocji,tak jak wczesniej a to mi nie pozwala normalnie funkcjonowac.Juz nie moge byc ta sama dziewczyna co wczesniej. Zaczelam inaczej postrzegac swiat.Nie moge sie z tym pogodzic , nie umiem z tym zyc, jak rozmawiam z kims to nie czuje w srodku tak jak kiedys, wrazliwosci.Ja nawet nie wiem co moge , musze robic by powrocic do tego co bylo.Czy sa przypadki osob ktore mialy cos takiego i z tego wyszly ?

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa psychoterapeuty. Opisane przez Panią objawy są mechanizmem obronnym, inaczej mówiąc- odcięcie od emocji pozwala także odciąć się od tych trudnych, które bolą, ale także (niestety) odcina te dobre, przynoszące radość, energię. Ze specjalistą będzie Pani mogła przepracować to, co trudne, pozwolić sobie przeżyć te emocje, uporządkować je i pozwolić im odejść, robiąc miejsce na nowe. Jednocześnie ucząc się innych metod radzenia sobie z emocjami, stresem, trudnościami niż poprzez odcięcie się.