Tłusta skóra i trądzik różowaty

witam.mam 36 lat,tłustą cere,zawsze używałam zwykłych kosmetyków do cery tłustej i było ok.do czasu kiedy pojawił sie trądzik różowaty zdiagnozowany przez dermatologa,poleciła kosmetyki do suchej ,wrażliwej cery,hypoalergiczne i zaczeło sie wysyp na twarzy pryszczy,zmieniłam na te same kosmetyki tylko do cery tłustej,one wysuszały a skóra była czerwona,piekąca i krostki sie pojawiały.żele i kremy są hypoalergiczne bardzo dobrej firmy polecanej przez dermatologów,czy one tez mogą uczulac?pozdraw

Ma Pani bardzo trudna skore. Zele hypoalergiczne moga dzialac komedogennie (tj. powodowac zaskorniki), a z kolei zele do cery tlustej, zbytnio wysuszaja Pani skore prowadzac do podraznienia. Powinna Pani uzywac kosmetykow do skory i takiej i takiej. Na szczescie sa juz takie na rynku.