Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tłusta substancja na skórze a zażywanie leków

Mam 42 ,3 miesiące temu miałam przeszczep szpiku kostnego (białaczka limfoblastyczna). Mam taki problem: moja skóra, szczególnie na dłoniach, stopach, twarzy i głowie wydziela substancję podobną do sebum. Jest to bardzo uciążliwe kiedy zmoczę wodą te miejsca, wtedy ta dolegliwość bardzo się nasila. Kiedy myję np. szklankę zostają na niej tłuste ślady. Zażywam min. cyklosforynę, ospen i leki przeciwgrzybiczne i przeciwzakażeniowe. Czy jest to przyczyna przyjmowanych leków czy zmian hormonalnych?
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

AspaT

AspAT czyli aminotransferaza asparaginianowa ? czyli enzymy wątrobowe. Dowiedz się jakie są normy AspAT, gdzie występuje i o czym może świadczyć wzrost tego enzymu w organizmie.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Bez zbadania oraz wykonania badań dodatkowych nie jest możliwe ustalenie przyczyny nieprawidłowości. Proszę zatem udać się do lekarza.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy