Tłusta, trądzikowa cera a odpowiednie działania

Witam, Mam 39 lat i borykam się z tłusta i tradzikowa cerą.Mam liczne przebarwienia,podskórne grudki,głównie na policzkach.Moje rodzeństwo siostra i brat również mają taki problem. Bardzo chciałabym sie dowiedzieć jaka jest przyczyna i jak mozna się z tego wyleczyć oraz usunąć blizny.Pozdrawiam

Prawdopodobnie u Pani przyczyną trądziku jest nadmierny łojotok uwarunkowany genetycznie. Najczęściej stosuje się w takich przypadkach retinoidy, jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Blizny koryguje się po leczeniu najczęściej laserami lub peelingami.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.