Tłuszcz roślinny na etykietach produktów spożywczych

Witam. Moje pytanie dotyczy częstego składnika różnych produktów spożywczych jakim jest tłuszcz roślinny. Jeżeli na etykiecie produktu widnieje składnik 'tłuszcz roślinny' bez słowa 'utwardzony' to czy można mieć pewność że producent użył nieutwardzonego tłuszczu czy nie ma on obowiązku informowania o tym, że użyty tłuszcz jest utwardzony i jest to tylko jego wola?

Niestety nie. Jeżeli tłuszcz roślinny jest dodatkiem do jakiegoś produktu to w większości przypadków jest to tłuszcz utwardzony. Pewność można mieć tylko wtedy gdy na opakowaniu jest napisane "nieutwardzony tłuszcz roślinny".

Witam,
Niestety obecnie nie ma obowiązku nałożonego na producenta, aby informował czy jest to tłuszcz roślinny utwardzony czy też nie. Całkowitą pewność możemy uzyskać jedynie w przypadku, kiedy napisane jest na opakowaniu "nieutwardzony tłuszcz roślinny". Drugim wyjściem, wymagającym troszkę zaangażowania, jest napisanie bezpośrednio do producenta zapytanie.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka