Tłuszczaki pod piersią

Witam, mam wyczuwalne 2 zgrubienia na żebrach zaraz pod piersią po lewej stronie. Kilka lat temu były małe, mniej więcej 1 cm. Lekarz powiedział, że to tłuszczaki i że nie trzeba się tym za bardzo martwić. W tej chwili są dosyć duże ok. 6 cm. Proszę o poradę, czy nie lepiej byłoby je zoperować?

Radziłbym wyciąć te tłuszczaki, a nie czekać aż powiększą się albo dadzą dolegliwości (np. naciek na nerwy obwodowe co może wyzwolić bóle i zaburzenia czucia). Im takie zmiany wycina się mniejsze tym zabieg jest łatwiejszy dla chirurga, bardziej bezpieczny i kosmetycznie efektywniejszy dla pacjenta. Nie ma nad czym się zastanawiać tylko trzeba te tłuszczaki usunąć. 6-centymetrowe są już dość spore.