To ciąża czy zatrucie pokarmowe?

Mam 25 lat. Od dwóch dni źle się czuję. Mam rozwolnienie, mdłości, boli mnie brzuch i głowa, mam gorączkę i dreszcze. Jakieś 2 tygodnie temu współżyłam bez zabezpieczenia, był to stosunek przerywany, wytrysk miał miejsce na zewnątrz.
Dodam, iż kilka dni po stosunku dostałam okres z 3-dniowym spóźnieniem. Czy jest możliwe, że mogę być w ciąży, czy to raczej jest jakieś zatrucie pokarmowe?

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

jeżeli po stosunku bez zabezpieczenia wystąpiło u Ciebie krwawienie miesięczne, takie jak zazwyczaj (o podobnym nasileniu i czasie trwania), z pewnością nie jesteś w ciąży.

Warto pomyśleć o dodatkowych formach antykoncepcji, ponieważ stosunek przerywany ma bardzo małą skuteczność antykoncepcyjną - w preejakulacie też mogą znajdować się plemniki. O metodach antykoncepcyjnych znajdziesz wiele informacji w naszym serwisie internetowym.

Pozdrawiam serdecznie!