To depresja czy zwykłe lenistwo?

Mam 18 lat i zero chęci do życia. Nie spotykam się ze znajomymi, nie mam przyjaciół, ciągle siedzę w domu i nic nie robię.

Chciałabym żyć tak, jak żyje człowiek w moim wieku, ale po prostu nie potrafię. Szczerze mówiąc przyzwyczaiłam się do tego, że nie mam kontaktu z ludźmi, ale mam dość tej monotonii. Chciałabym się czymś zająć, ale wydaje mi się, że wszystko robie źle, że do niczego się nie nadaję.

Mam za sobą próbę samobójczą właśnie z tych powodów wyżej i boję się, że nie wytrzymam i sytuacja się powtórzy. Jak mam sobie pomóc?

Witam serdecznie.

Obniżona samoocena, spadek aktywności, myśli rezygnacyjne, tendencja do izolowania się od innych ludzi może być objawem depresji. W tej sytuacji wskazana jest wizyta u lekarza psychiatry w celu diagnozy i dalszych zaleceń.

Nie potrzebujesz skierowania, wystarczy zapisać się na wizytę. Jeśli diagnoza depresji zostanie potwierdzona, lekarz może zalecić Ci leki przeciwdepresyjne lub psychoterapię.

Polecam Ci też grupy wsparcia dla osób cierpiacych na depresję oraz informacje dostępne w naszym serwisie:

http://portal.abczdrowie.pl/wszystko-o-depresji

Z pozdrowieniami