To zwykłe napady złości czy coś więcej?

Wpisuję się na tej strone po raz kolejny. Moim kolejnym powodem jest to, że cały czas coś ze mną jest nie tak.

Często mam podejrzenia jakiejś choroby - czy to przepuklina czy wyrostek, ale jednak po wizycie u lekarza okazuje się, że nic mi nie jest.  Mieszkam w Anglii, jednak jak mieszkalam w Polsce lekarze stwierdzili u mnie dystonię - tutaj w UK jej nie wykryli. Każda sytuacja, która mnie denerwuje, doprowadza do ataku w sensie, że nie mogę oddychać i nie mogę się uspokoić.

Czy to mogą być skutki nerwicy? Mam 16 lat i jednak się obawiam, że to może być coś poważniejszego, niż zwykłe napady złości

16 LAT ponad rok temu

Witam!

Doszukiwanie się chorób somatycznych przy jednoczesnym ich wykluczeniu może wskazywać na nerwicę hipochondryczną. Cechą tego zaburzenia jest nieuzasadnione przekonanie, że jest się chorym na poważną chorobę somatyczną, a także wyolbrzymianie i nadinterpretacja objawów, które czasami są np. zwykłą reakcją fizjologiczną. Jeżeli jednak korzystałaś już z wizyty u lekarza to radziłabym skoncentrować się na postawionej diagnozie i zastanowić się w jaki sposób możesz złagodzić objawy w chwili zdenerwowania.

Przede wszytskim zastanów się, jakie sytuacje wywołują u Ciebie takie zdenerwowanie i jak możesz im przeciwdziałać. Warto, abyś odnalazła dogodny dla Ciebie sposób odreagowywania stresu, może to być na przykład uprawianie sportu, czy rozwijanie zainteresowań. Skup się bardziej na tym co sprawia Ci radość i pozwala rozwijać się, przyjrzyj się swojemu ciału i zachowaniom, w ten sposób będziesz miała poczucie kontroli nad tym w jaki sposób reagujesz na bodźce stresujące.

Pozdrawiam