Tobradex na zapalenie spojówek

Witam, tydzień temu byłem u okulisty bo piekło i swędziało mnie oko, okulista stwierdził zapalenie spojówek i przepisał Tobradex. Wzrok mam bardzo dobry bez wad, wtedy też pomimo zapalenia widziałem jak zwykle dobrze. Teraz po tygodniu pogorszyło mi się widzenie z dalsza, jest lekko rozmazane. Przestraszyłem się bo wcześniej nic takiego nie miałem. Czy może to być spowodowane tymi kroplami? mam je brać przez 2 tygodnie i teraz nie wiem czy je odstawić? Proszę o poradę

Witam.krople zawierają steryd i mogą u osób predystynowanych odrywa pojedyncze komórki nabłonka wywołując mgliste widzenie. Druga możliwość ze ma Pan adenowirusa i zrobiły się nacieki w rogowkach. Do sprawdzenia u okulisty. Trzecia możliwość ze wzrosło ciśnienie wewnatrzgalkowe i stąd ta mgiełka. Istotne jest jakie Pan miał zapalenie spojówek. Pozdrawiam serdecznie