Toczeń trzewny rumieniowy, Hashimoto i bóle dolnego odcinka kręgosłupa

Choruję na toczeń trzewny rumieniowy, Hashimoto i inne choroby przewlekłe. B. dokuczają mi bóle w dolnym odcinku kręgosłupa, szczególnie w nocy. Mam kłopoty ze zmianą pozycji w łóżku. Odebrałam wynik z RM: Wypuklina centralno-lewostronna na poziomach L4/L5 i L5/S1 modelujące worek oponowy, bez ucisku na korzenie nerwowe. Zmiany degeneracyjne krążka międzykręg. L5/S1 Torbiel oponowa na poz. S2 (15x12mm)powodująca odleżynę po str. lewej trzonu kręgu S2. Czy to się leczy i czym to grozi?

Witam,
powinna Pani z wynikiem wybrać się do neurochirurga - najpewniej zaproponuje Pani leczenie zabiegowe.
Obecnie można jedynie zlecić Pani leczenie przeciwbólowe doraźne, ale zabieg może być konieczny.