Toczeń układowy a neuropatia

Witam, jestem chora na tocznia układowego.O pewnego czasu obserwuje brak sił zwłaszcza z rana, bez możliwosci wstania z łożka. Czy to neuropatia, do jakiego lekarza się udać ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, nie to nie są objawy neuropatii. Przyczyną Pani dolegliwości może być wzrost aktywności choroby. Proszę udać konsultację do prowadzącego lekarza reumatologa, który po ocenie Pani stanu klinicznego, zdecyduje o dalszym postępowaniu terapeutycznym. Pozdrawiam.