Toczeń układowy a wielkość endometrium

Witam. choruję na toczeń układowy od 12 lat. Obecnie staramy się o dziecko od 4 lat. Aktualnie przyjmuję Calcort 6 mg i Letroź 50 mg. Mój problem polega na tym, iż w 13 dniu cyklu moje endometrium ma 3 mm! Ostatnio ginekolog zaproponował mi przejście z Calcortu na Encorton. Czy to ma sens? Co można zastosować w takim przypadku, by endometrium było prawidłowe? Czy to jest problem wszystkich kobiet chorujących na toczeń?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Specjalista znając cały obraz kliniczny może wdrożyć odpowiednie leczenie.